Články
Pohled spolupořadatele
Zpráva Předsedy JURY
Pohled rakouského účastníka
 
Výsledky (Results)
Laser Standard
Evropa
Euro Masters Series
 
Obrázky (Pictures)
 

Sponzoři
(Sponsors)

 
 

Pálavská regata Home credit 2004, pohled spolupořadatele

Hned z počátku bych chtěl vysvětlit formu následujících řádků. Tento článek nepíši z pozice závodníka regaty, ale jako spolupořadatele závodu. Vždy se mně vytvoří na obličeji úsměv, když vidím dlouhou nekonečnou "děkovačku" v americkém stylu, přesto se mi tento styl zdá pro tuto chvíli nejvhodnější. Ne snad proto, aby vyvoval usměv na vašich tvářích, ale že touto cestou mám možnost poděkovat všem, kteří dali Pálavské regatě Home credit 2004 svou letošní tvář. Chtěl bych, aby toto poděkování alespoň trochu potěšilo, protože dobrý pocit je (bohužel) v dnešní době, založené v jachtingu na dobrovolnosti a nadšení pro věc, asi maximum, co pořadatelé jachtařských závodů mít můžou.

Děkuji Jankovi jako řediteli závodu, který beze zbytku naplnil smysl slova "ředitel", a také Evě, ve funkci pravé ruky ředitele.

Děkuji všem mým kamarádům, kteří naprosto nezištně pomáhali s organizací, a to nejen v průběhu regaty, ale závodu věnovali hodně svého času i v jeho přípravách.

Děkuji Jachklubu Dyje a jeho členům, kteří udělali maximum, co bylo v silách jachtklubu a jeho funkcionářů.

Děkuji Závodní komisi a dalším funkcionářům řídící závod, kteří se pokusili o bezchybný průběh regaty po sportovní stránce.

Děkuji členům Jury, jako soudcům nad dodržováním pravidel.

Děkuji všem sponzorům, protože……. Peníze.

Ti všichni se snažili o co nejlepší hodnocení Pálavské regaty Home credit letošního roku. Úvahy o tom, zda se to podařilo již nejsou smyslem tohoto článku. To už musí posoudit závodníci, kterým patří "dík" jiného charakteru. Pravé závodníci jsou totiž nakonec nejdůležitějším článkem celé regaty.

Zdeněk Chlup